Alanya´nın Yöresel Yemekleri İstanbul´da Tanıtılacak

14.03.2017 16:50:39 tarihinde eklendi, 501 kez okundu
Alanya Belediyesi, yöreye özgü yemek ve lezzetleri, Aşçılar Derneği’nin 2 Nisan Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’nda tanıtacak.

Alanya Belediyesi, yöreye özgü yemek ve lezzetleri, Aşçılar Derneği'nin 2 Nisan Pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleyeceği Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması'nda tanıtacak.

Alanya Belediyesi, Mutfak Mirası Alanya adıyla yöresel yemek ve lezzetleri tanıtmaya devam ediyor. Alanya Belediyesi, 2 Nisan'da Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması'na katılarak, Aşçılar Derneği'nin seçtiği tema mutfağında yöresel lezzetleri sergileyecek.

Bu yılın tema mutfağı Alanya yöresel yemekleri

Her yıl Türkiye'nin farklı bir bölgesinin yöresel mutfağını ağırlayan etkinlikte bu yıl tema mutfağı olarak Alanya Yöresel Mutfak ve Yemek Kültürü işlenecek. Alanya Belediyesi'nin Haliç Kongre Merkezi Kuleli Salonu'nda kuracağı standında yöresel mutfak sunumları ve tadımları yapılacak. Ayrıca Alanyalı ev hanımlarının tamamen yerel ürünler ve yöresel yemek tarifleri ile pişirecekleri yemek ve tatlılar, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Tarımsal faaliyetlerinde şehrin bir parçası olduğu anlatılacak

Alanya Belediyesi lezzet ustalarının en önemli buluşma organizasyonunda, Alanya'nın yalnızca deniz-kum-güneş üçlüsünden ibaret olmadığını, mutfak kültürünün ve tarımsal faaliyetlerin de şehrin bir parçası olduğunu ziyaretçilere aktaracak. Culinary Heritage Europe (Avrupa Mutfak Mirası) ağına Türkiye'den kabul edilen ilk şehir olan Alanya'nın "Laba Dolması", "Göleviz Yemeği", "Ülübü Piyazı", "Tömeken Salatası", "Badem Kahvesi" ve 45 çeşit yöresel yemeği, VI. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşmasında açık büfe öğle yemeği olarak misafirlerin beğenisine sunulacak.

Aşçılar derneği 20. yılını kutluyor

Şef Aydın Yılmaz'ın kurucusu olduğu, Türkiye'nin en köklü derneklerinden biri olan ve bu yıl 20. yaşını kutlamaya hazırlanan Aşçılar Derneği, VI. kez gerçekleştireceği etkinlikte yerli ve yabancı şefleri, büyük sürprizler ve farklı etkinliklerle misafir edecek. Ülkemizin önde gelen tedarikçi firmalarının yoğun ilgi gösterdiği Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması, firmaları ve ürünlerini ulusal ve uluslararası şefler başta olmak üzere Türkiye'nin batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine binlerce Executive Chef, ünlü aşçılar ve geleceğin aşçılarıyla buluşturacak.

10 bin kişi ağırlanacak

Profesyonel şeflerin yoğun ilgi gösterdiği Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşmasında ulusal ve uluslararası şefler ve aşçılar, Türkiye'nin yedi bölgesinden aşçı derneklerinin yönetim kurulları ve üyeleri, meslek lisesi ve üniversitelerin gastronomi bölümü aşçı adayları, gurmeler, akademisyenler, mutfak yazarları, meslek eğitimcileri, blogerlar, Instagram yazarları ve medya olmak üzere yaklaşık 10 bin kişi ağırlanacak. 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS