ÖNDER, İmam Hatip Haftası´nı kutluyor

14.10.2017 16:02:51 tarihinde eklendi, 534 kez okundu
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, imam hatip okullarının kuruluş yıldönümünde İstanbul Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Lisesi’nde bir basın açıklaması yaptı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, imam hatip okullarının kuruluş yıldönümünde İstanbul Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Lisesi’nde bir basın açıklaması yaptı.

Yaşadığı zorlu merhalelere rağmen bugünlere kadar gelen ve inançlı nesiller yetiştirmeye devam eden imam hatip okullarının tarihini hatırlatmak ve kuruluşunda emeği geçen öncü isimleri yad etmek adına düzenlenen basın açıklamasına, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, İstanbul İmam Hatip Liseliler Derneği (İSTİMDER) Başkanı Habip Bozkurt, yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler, idareciler ve basın mensupları katıldı.

104 yıllık bu samimi bir yürüyüşün hikâyesini paylaşmak ve imam hatip ailesinin bu kutlu yürüyüşünü tekrardan gündeme taşımak adına bir araya geldiklerini belirterek sözlerine başlayan ÖNDER Gençlik Başkanı Abdullah Ceylan, “1913’te başlayan bu kutlu serüven daha sonra farklı sebeplerle akamete uğradı. 1951 yılında yeniden çok kıymetli emektar hocalarımızın, Mahmud Celaleddin Ökten’in, Tevfik İleri’nin ve Adnan Menderes’in katkılarıyla bugünlere gelen uzun bir serüven oldu. Bugün bu serüvenin hikâyesini, bu samimi yürüyüşün hikâyesini sizlerle o ilk günkü heyecanla ve aynı samimiyetle paylaşmak istiyoruz.” dedi.

Türkiye’nin ilk imam hatip okulu olan ve geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İHL Müdürü Cavit Erdem de yaptığı konuşmada, M.Celaleddin Ökten başta olmak üzere imam hatip okullarının kuruluşunda emeği geçenleri minnetle andıklarını ifade etti. Erdem, “Bu güzel kurumu ülkemize kazandıran dönemin Başbakanı merhum Adnan Menderes’i dönemin Millî Eğitim Bakanı Tevfik İleri’yi ve kurucu müdürümüz Mahmud Celaleddin Ökten’i rahmetle ve minnetle anıyoruz.” dedi.


İmam hatip okullarının kuruluşunun istikbale doğru atılan bir adım olduğunu belirten İSTİMDER Başkanı Habip Bozkurt, “Eldeki imkânların kıymetini bilerek, gelecekte yeniden büyük bir medeniyet kuracak ve şahsiyetiyle dünyayı yeniden şekillendirecek nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. 2017 yılında tekrar yapılan ve fiziki imkânları geliştirilen bu binada yeniden bismillah diyerek büyüklerimizden örnek aldığımız dirayet ve kararlılıkla çalışmalarımızı yürütmeli gelecek kuşaklarımızın önünü açmalı ve onlara rehber olmalıyız.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından “104 Yıllık Samimi Bir Yürüyüş” olan imam hatip okullarının hikayesi ve kuruluş yıl dönümünün önemini anlatan basın metni İstanbul Recep Tayyip Erdoğan AİHL öğrencileri tarafından basın mensuplarına okundu.

İstanbul’da gerçekleşen basın açıklamasıyla eş zamanlı olarak Türkiye’nin birçok mezun derneği tarafından da kuruluş yıldönümü vesilesiyle basın açıklamaları yapıldı. İmam hatipliler haftası sebebiyle gelecek bir hafta imam hatip okullarında çeşitli etkinlikler yapılacak.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS