TRT 6. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı

27.10.2017 13:31:25 tarihinde eklendi, 509 kez okundu
TRT 6. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı, "Çocuk Medyasında Temsil, Çoğulculuk ve Entegrasyon: Sorunlar ve İmkanlar" başlığıyla İstanbul´da düzenlenecek.

TRT 6. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı, "Çocuk Medyasında Temsil, Çoğulculuk ve Entegrasyon: Sorunlar ve İmkanlar" başlığıyla İstanbul'da düzenlenecek.

TRT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Grand Cevahir Otel'de 1 ve 2 Kasım'da düzenlenecek konferans, alanında uzman profesyonelleri ağırlayacak.

Konferans, "Çocuk Medyasında Temsil, Çoğulculuk ve Entegrasyon: Sorunlar ve İmkanlar" başlığıyla gerçekleştirilecek.

Konferansta, çocuk medya kuruluşları, yayın birlikleri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarından profesyoneller çeşitli sunumlar yapacak. Oturumlarda yerli ve yabancı akademisyenler, içerik sağlayıcılar ve sektör temsilcileri de farklı başlıklarda sunum ve özel araştırmalarını paylaşacak.

Programın ilk günü "Göçmen Çocukların Entegrasyonu ve Medya Kullanımı" ile "Engelli Çocuklar İçin Medya: Kaynaştırma, Eğitim İmkanları ve Erişilebilirlik" gibi konulara değinilecek.

İkinci gün ise "Medya İçeriklerinde Sığınmacı ve Göçmen Çocuklar" ve "Medyada Etnik Temsil" başlıklı sunumlar yapılacak. Konferans, organizasyon boyunca özel atölye çalışmalarıyla desteklenecek.

Kısa Film Yarışması kazananları açıklanacak

Organizasyonda, "Türkiye'de Suriyeli Çocuk Olmak" adlı kısa film yarışmasının sonuçları da açıklanacak.

Amatör ve profesyonel kısa filmcileri desteklemek, yüksek nitelikli kısa filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak ve Türkiye'de Suriyeli çocukların yaşamlarına daha yakından bakarak kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmanın kazananları, ödülünü, konferans özel davetlisi yönetmen Mecid Mecidi'nin elinden alacak.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS