‘She Means Business’ projesi ile 5 bin kadın girişimci eğitim alacak

31.10.2017 19:01:17 tarihinde eklendi, 479 kez okundu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Facebook’un, kendi işlerini kuran ve yeni girişimci olmak isteyen kadınları desteklemek üzere başlattığı ‘She Means Business’ projesi düzenlenen tören ile Türkiye’de hayata geçirildi.

Proje kapsamında 5 binin üzerinde kadın girişimciye eğitim verilecek.

TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile birlikte Facebook’un Türkiye’de hayata geçirdiği ‘She Means Business’ projesi kapsamında önümüzdeki yıl boyunca on farklı şehirde 5 binin üzerinde kadın girişimciye, işlerini büyütmek için nasıl faydalanacaklarını kapsayan eğitimler verilecek.

"Kendi işini kurmak isteyen kadın girişimciler için Türkiye’de büyük bir potansiyel var"

Türkiye’nin dört bir yanında kendi işini kurmak isteyen kadınlara ilham vermeyi ve kadın girişimcilere işlerini bir adım daha öteye taşımaları için gerekli bilgi, beceri, bağlantı ve teknolojiyi sunmayı hedefleyen proje, bugün İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen etkinlik ile kamuoyuna açıklandı. Etkinlikte ‘She Means Business’ projesinin detayları paylaşılarak kendi işlerini kuran ve başarıyla yöneten kadınların hikâyelerine kulak verildi.

Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, "Kadınların başarısının sosyal ve ekonomik büyümenin güçlenmesi açısında büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Kendi işini kurmak isteyen kadın girişimciler için Türkiye’de büyük bir potansiyel var. Bu yüzden TOBB işbirliği ile Türkiye’de daha fazla kadın girişimciye ilham vermek için bu projeyi hayata geçiriyoruz. Bu anlamlı projenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS