5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde 107 film gösterilecek

07.11.2017 15:13:19 tarihinde eklendi, 418 kez okundu
Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ile İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, Türkiye ve dünya sinemasından örnekleri sinemaseverlerle buluşturacak. Festival kapsamında 39 ülkeden 43 uzun ve 64 kısa metraj olmak üzere toplam 107 film gösterilecek.

Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nin ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 8 film yer alıyor. Bu kategorinin jüri başkanlığını yönetmen Derviş Zaim üstlenirken, jüride yazar Ayfer Tunç, kurgucu Aylin Zoi Tinel, görüntü yönetmeni Feza Çaldıran ve oyuncu Yasemin Allen yer alıyor.

100 BİN TL DEĞERİNDEKİ BÜYÜK ÖDÜL
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Andaç Haznedaroğlu'nun ‘Misafir’, Ayhan Salar ve Erkan Tahhuşoğlu'nun ‘Eşik’, Burçak Açık Üzen'in ‘Beginner’, Bülent Öztürk'ün ‘Mavi Sessizlik’, Fikret Reyhan'ın ‘Sarı Sıcak’, Özgür Sevimli'nin ‘Murtaza’, Pelin Esmer'in ‘İşe Yarar Bir Şey’ ve Selman Kılıçaslan'ın ‘Bütün Saadetler Mümkündür’ adlı filmleri yarışıyor. ‘En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü’nü kazanan yapıma 100 bin TL verilecek.
Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nin Kısa Kurmaca Film Yarışması Jürisi, Saraybosna Film Festivali kısa film programcısı Asja Krsmanovij, yönetmen Gözde Kural ve yönetmen, yapımcı ve senarist Hakkı Kurtuluş'tan oluşuyor. Kısa filmler 10 bin TL değerindeki ‘En İyi Ulusal Kısa Kurmaca Film Ödülü’ için yarışacak.

AÇILIŞ CLOONEY İLE YAPILACAK
Bu yıl ‘Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda ise Brezilya, Fransa, Gürcistan, Hindistan, İran, İtalya, Kırgızistan, Mısır, Romanya ve Rusya'dan toplam 10 film yer alacak. Bu kategoride ödülü alan yapıma 50 bin TL verilecek.
Festivalin açılış filmi George Clooney'nin yönetmenliğini üstlendiği ‘Suburbicon’ ile yapılacak.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS