DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNܒNDE ÇOCUK MECLİSİ SESİNİ DUYURDU

20.11.2017 17:24:11 tarihinde eklendi, 418 kez okundu
BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ KURULUYOR

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ KURULUYOR

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE MECLİSİ’NDE ÇOCUKLAR HAKLARI İÇİN KONUŞTU

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NDE ÇOCUK MECLİSİ SESİNİ DUYURDU

Çocuk hakları alanında UNICEF ile işbirliği çalışmalarını yürüten Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü; ilçedeki STK’ların katkılarıyla ses getirecek bir oluşuma daha adım attı. Her mahalleden 9-15 yaş arası çocukların temsili ile oluşacak Çocuk Meclisi, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Beylikdüzü Belediye Meclisi’nde toplandı. Söz hakkının bu defa çocuklara verildiği mecliste çocuklar, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sorularını yöneltti.

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, ilçede UNICEF işbirliği ile Çocuk Meclisi’ni kuruyor. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Evimiz Beylikdüzü Derneği ve çeşitli STK’ların katkılarıyla düzenlenen etkinlikte çocuklar, Belediye Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Amacın kent içinde yaşayan çocukların cinsiyet, din, dil, ırk ve kültür farkı gözetmeksizin temsil etmek olduğu Çocuk Meclisi, 9-15 yaş arası Beylikdüzü’nün her mahallesinden katılan çocuklardan oluşacak. Kent yaşamında söz sahibi olmak ve aktif rol almak için bir araya gelen çocuklar, ilçedeki demokratik kültürün en iyi örnekleri olacak. Çocuk Meclisi’ne üye olmak ve kente dair katkıda bulunmak isteyen çocuklar, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurarak, form doldurabilir, üyelik işlemlerini tamamlayabilirler.

Çocuklar, Mecliste Seslerini Duyurdu
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde yapılan anlamlı bir organizasyon ile Çocuk Meclisi’ne üye olan çocuklar ile ilçe okullarından gelen öğrenciler, Beylikdüzü Belediyesi Meclis Salonu’nda toplandı. Program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir öğrencinin Çocuk Hakları Bildirgesi’nden maddeler aktarmasıyla devam etti. Çeşitli okullardan katılan öğrenciler, çocuk temalı şiirler okudu. Çocuk Meclisi’nde demokratik bir biçimde sesini duyuran çocuklar, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na gerek ilçe hizmetleri hakkında gerekse çocukların hak ve özgürlükleri alanında pek çok önemli soru yöneltti. Çocukların sorularına ciddiyetle cevap veren Başkan İmamoğlu, salonda bulunan tüm çocuklardan sorularını içeren mektuplarını da ayrıca beklediğini ifade etti.

“Çocuklar Konuşmaya Asla Korkmasınlar”
“Sözü, çocuklara bırakmayı gerekli durumlarda başarabilmeliyiz” diyen Başkan İmamoğlu, Onların her konuda fikirleri var. Yeter ki özgüvenlerini kazandıralım. Çocuklar, konuşmaya asla korkmasınlar. Onlara inandığımızı hissettirmeliyiz. İçlerindeki cevheri keşfetmek adına hepimiz sorumluyuz. Bugün atılan adımı çok önemsiyorum. Çocuk Meclisi’nin ilçemizde en geniş manada kurulabilmesi için titiz bir şekilde çalışacağız.” diye konuştu. İmamoğlu, en birincil hedeflerinin çocukların haklarını elde edebilecekleri bir ilçe ortamı geliştirmek olduğuna vurgu yaparak, “Biz çocuk dostu bir kent oluşturmak, çocukların mutlu oldukları bir kent yaratmak istiyoruz.” dedi. Etkinlikte İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, STK temsilcileri ve öğretmenler de yer aldı.
GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS