Engelsiz Yaşam Fuarı

30.11.2017 17:04:37 tarihinde eklendi, 456 kez okundu
Engelli ve bakıma muhtaç kişilerin ihtiyaç duydukları teknolojik ürünlerin sergilendiği Engelsiz Yaşam Fuarı (EYAFEXPO), 10´uncu kez kapılarını açtı.

Engelli ve bakıma muhtaç kişilerin ihtiyaç duydukları teknolojik ürünlerin sergilendiği Engelsiz Yaşam Fuarı (EYAFEXPO), 10'uncu kez kapılarını açtı.

İstanbul Fuar Merkezi'nde başlayan ve alanında önemli organizasyonlardan biri olarak kabul edilen EYAFEXPO, engelli ve bakıma muhtaç kişileri, hayatlarını kolaylaştıracak yeni teknolojik ürünlerle buluşturdu.

Fuara katılan bir firmanın genel müdürü Uğur Demirci, görme engellilerin yanı sıra okuma-yazma bilmeyenler için 'oy kullanma makinesi' ürettiklerini söyledi.

Demirci, "Seçimlerde engelliler tek başına oy kullanmıyor, yanında biri yardım etmek zorunda. Ürün Türkiye'de geliştirildi, tamamen yerli üründür. Göremeyen ya da engelli vatandaşımız tek başına oy pusulasını açıp cihaza verecek ve cihaz ona pusulayı okuyacak. İleri geri hareketleriyle onay verip oy kullanabilecekler." dedi.

Fuarı ziyaret edenlerden engelli rehber öğretmen Ayhan Öztürk, görme engellilere yönelik cihazlar hakkında bilgiler edindiğini belirterek, "Bizim için çok iyi, seçim dönemi bizim çok işimize yarayacak olan makineyi tanıdık. Çok pratik ve kullanabilir bir makine" ifadesini kullandı.

Fuarda stant açan Hakan Gülşen de engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için dizüstü protez, silikon el ve karbon ayak ürettiklerini bildirdi.

Engelliler için otobüs, tekerlekli sandalye, ortez protez, görme engelli tableti, işitme cihazları, eğitim araçları gibi farklı kategorilerde pek çok ürünün sergilendiği fuar, pazar gününe kadar açık olacak.

Fuar geçen yıl 15 bin 415 ziyaretçi ile buluşmuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS