Bağcılar Belediyesi “Engelsiz Afet” projesiyle Altın Karınca ödülünü aldı

05.12.2017 17:18:06 tarihinde eklendi, 486 kez okundu
Bu yıl 7´ncisi gerçekleştirilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri´nde Bağcılar Belediyesi, "Afet Yönetimi" kategorisinde "Engelsiz Afet" projesiyle ödüle layık görüldü. Törende birçok il ve ilçe belediyesi ödülleri İBB Başkanı Mevlüt Uysal´ın elinden alırken, İBB´ye verilen ödülü Uysal´a Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı takdim etti.

Bağcılar Belediyesi “Engelsiz Afet” projesiyle Altın Karınca ödülünü aldı

Bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde Bağcılar Belediyesi, “Afet Yönetimi” kategorisinde “Engelsiz Afet” projesiyle ödüle layık görüldü. Törende birçok il ve ilçe belediyesi ödülleri İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın elinden alırken, İBB’ye verilen ödülü Uysal’a Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı takdim etti.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu sene 7’ncisi düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sahiplerini buldu. Beşiktaş’taki Conrad İstanbul Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen ödül törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Mevlüt Uysal, birliğe üye belediye başkanları ve çok sayıda yerel yönetim temsilcisi katıldı.
Belediyeler arasında bilgi, deneyim paylaşımı sağlamak, örnek uygulamaları desteklemek ve üyeler arasında yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen ödül töreninde birçok proje arasından seçilen başarılı projeler ödüllendirildi. Törende afet yönetimi kategorisinde Bağcılar Belediyesi, “Engelsiz Afet” projesiyle ödüle layık görüldü. Ödülü Bağcılar Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekili Lokman Çağırıcı çalışma arkadaşlarıyla birlikte İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın elinden aldı.
Öte yandan birçok il ve ilçe belediyesi ödülleri Mevlüt Uysal’ın elinden alırken, İBB’ye verilen ‘’ Somut olmayan kültürel mirasın yaşatılması’’ projesi ödülünü Uysal’a Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı takdim etti.

“Engellilerimiz için dünyada eşi benzeri olmayan çalışmalarımız var”

Dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan ‘’Engelsiz Afet” projesi, AFAD ve YARKUR ile ortaklaşa yapılan bir çalışma. Bu kapsamda önce zihinsel, bedensel ve ortopedik engellilere eğitim verildi. Engelliler Sarayı’ında özellikle görme ve zihinsel engellilerin tahliyesinde zilli tahliye yöntemi uygulandı. Tekerlekli sandalyeli ortopedik engellilerin tahliyesi için her kata acil durum tahliye sandalyeleri konuldu.
Projeden gurur duyduklarını söyleyen Başkan Çağırıcı, “Engellilerimiz için dünyada eşi benzeri olmayan çalışmalarımız var. Bu da onlardan bir tanesi. Bununla beraber akademik çalışmaları da başlattık. Engellilerin acil durum tahliyesi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz’’

GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS