Kartoğlu:Engelsiz Başakşehir için çalışıyoruz

05.12.2017 21:25:40 tarihinde eklendi, 521 kez okundu
Dünya Engelliler Günü´nde engelliler ile alakalı farkındalık oluşturmak için Başakşehirli engelli vatandaşlar ve aileleri akşam yemeğinde buluştu. Gecede spora gönül vermiş engelli sporculara kendi dallarında elde ettikleri başarılardan dolayı plaket verildi..2 bin 500 engelliye sınırsız hizmet,

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte her zaman engelli vatandaşımızın yanında olduğunu kaydeden Yasin Kartoğlu, "Engellilik yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi değil, toplumsal yönleriyle hepimizi çok yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durum" olduğunu söyledi.

Başakşehirli engelli vatandaş ve ailelerinin bir araya geldiği yemeğe Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başkan Yardımcıları Sebahatdin Kayas ve Hasan Basri Gül, Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Serkan Sert ve çok sayıda vatandaş katıldı. Farkındalık çalışması adına halk eğitim merkezlerinde işaret dili eğitimi alan Otizmli Ferhat Sezgin de işaret diliyle katılanların engelliler gününü kutladı.

Gecede bir konuşma yapan Yasin Kartoğlu, Başakşehir'de yaklaşık 2 bin 500 civarında kayıtlı engelli yaşadığını belirterek," Bunlardan 1.000 kişi süreğen engelli (yani kronik hastalığı olan), diğer 1.500 kişi de 5 engel grubu içerisinde yer almaktadır. Onların hayatını kolaylaştırmak için, başta sosyal ve ekonomik hayat olmak üzere her alanda daha fazla yer almaları için alt yapı oluşturuyor, sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyoruz" dedi.

Engelsiz Başakşehir

"Engelli vatandaşlarımızın yaşadığı blok ve apartman girişlerine, okullar ve diğer kamu kurumlarının girişlerine, yaya ve kaldırım geçitlerine, parklara rampalar yaparak engelsiz hale getirdiklerini ifade eden Kartoğlu," Cadde ve sokaklarımıza sarı çizgili uyarıcı yol yaptık. Talep doğrultusunda bazı binalarımıza engelli asansörleri yaptık. 2009 yılında başlayan çalışmalar neticesinde ilçe genelinde 180 binaya engelli rampası yaptık. Ayrıca Engellilerin eğitimi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye'nin en büyük Engelli Rehabilitasyon Merkezi olacak olan Engelli Rehabilitasyon Merkezi'nin temelleri atıldı. İnşallah 2018 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak diye konuştu."

Gecede azmi ve ve başarılarıyla spora gönül vermiş engelli sporculara kendi dallarında elde ettikleri başarılardan dolayı plaket verildi. Türkiye Ortopedik Engelliler Vakfı Başkan Yardımcısı Elif Kalaycı da günün anlamını belirten plaketini Yasin Kartoğlu'ndan aldı.
Engellere karşı engelsiz şiirler kitabıyla yaşıtlarına örnek olan Ömer Faruk Morkoç'un şiir dinletisiyle yemek son buldu.

GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS