YERYÜZÜ DOKTORUNDAN ´İNSANLIK SERGİSİ´

07.12.2017 15:11:03 tarihinde eklendi, 627 kez okundu
´Yeryüzü Doktoru´ ve profesyonel fotoğrafçı Elif Tanır´ın ilk kişisel sergisi "Nijer´den İnsan Manzaraları" büyük ilgi görüyor.

Esenler Belediyesi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) sponsorluğunda hazırlanan Elif Tanır'ın kişisel fotoğraf sergisi "Nijer'den İnsan Manzaraları", Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde ziyarete açıldı. Afrika ülkesi Nijer'den yaşam kesitlerinin yer aldığı "Nijer'den İnsan Manzaraları" isimli sergi, Nijer Tessaou bölgesinin kırsal kesimlerinde yapılan sağlık hizmetleri sırasında çekilen fotoğraflardan oluşuyor. Sergi, büyük küçük herkesten yoğun ilgi görüyor.

BİR TARAFTA OBEZİTE, DİĞER TARAFTA AÇLIK

"Yeryüzü Doktoru" olarak görev yapan Elif Tanır ilk kişisel sergisi, "Nijer'den İnsan Manzaraları"nın bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildiğini söyledi. Tanır, "Dünyanın bir tarafı obeziteyle mücadele ederken diğer tarafı açlık ve hastalıktan ölüyor. Sergiyle hedeflediğim şey, bu duyarlılığı artırmaktı" dedi.

GELİRİ NİJER'DEKİ GÖZ HASTANESİNE BAĞIŞLANACAK

30 eserin yer aldığı sergideki fotoğrafların satışından elde edilecek gelirin tamamı, Nijer'deki bir göz hastanesine bağışlanacak. Sergi, 23 Aralık Cumartesi gününe kadar Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde ziyaret edilebilecek.

GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİFENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS