Eyüpsultan´da sağlık hizmetleri paneline büyük ilgi

10.12.2017 15:17:55 tarihinde eklendi, 1024 kez okundu
´´Sağlık hizmetlerinde belediyelerin yeri ve önemi´´ paneli Eyüpsultan Belediyesi katkıları ile Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi´nde (EKSM) gerçekleştirildi. Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören panelde sağlık yönetimi ve belediyelerin sağlık hizmetleri konuşuldu.

Farklı üniversitelerden bir araya gelen 20 üniversite öğrencisi tarafından planlanan bu etkinlik Memorial, Bezmialem ve Eyüp Devlet Hastanesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nün katkıları ile gerçekleştirildi.

Protokol katılımı yoğun olan panele; İstanbul AK Parti Milletvekili Hasan Turan ve Metin Külünk, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın katılarak selamlama konuşmaları gerçekleştirdi.

REMZİ AYDIN: BU ETKİNLİK AYNI ZAMANDA BİR ÇALIŞTAYDIR

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın selamlama konuşmasında, "Bu etkinlik hem bir ilk olduğu için hem de faydaları bakımından sağlık alanında yapılmış bir çalıştay sayılacak kadar önemli.16 sene öncesine bakıldığında sağlık alanında görünen tablo ne kadar kötü ise, 16 sene sonunda geldiğimiz nokta bir o kadar iyi. Sağlık alanında belediyemizin yapmış olduğu yatırımlar devam edecek, sağlık alanındaki ki ilerlemelerimiz devam edecektir" dedi.

METİN KÜLÜNK: SAĞLIKTA TOPLUMSALLAŞMA ZİRVEDE

Selamlama konuşması için kürsüye çıkan İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Sağlıkta toplumsallaşmanın zirveye çıktığı AK Parti döneminde belediyelerin ve kamunun bulunduğunokta çok önemli. Ancak daha iyi sağlık hizmeti kamu ve özel sektörün birlikte çalışması ile mümkündür. Bu sebeple kamu ve özel sektörün birlikte çalışması ülkemiz içindaha iyi sağlık imkanı sunacaktır" dedi.

HASAN TURAN: EN BÜYÜK HAZİNE SAĞLIKLI BİR NEFESTİR

İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Kanuni Sultan Süleyman'ın "Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" sözleri ile konuşmalarına başladı.

İnsanın sahip olduğu en büyük servetin sağlıklı bir nefes olduğunun altını çizen Hasan Turan, "İyi bir devlet hıssatli insanlardan oluşur. Bu nedenle belediyelerin sağlık alanında yapacağı çalışmaların yeri çok önemlidir" dedi.

BAHA ÖĞÜTKEN: EYÜPSULTAN DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK OLMALI"

Programın açılış konuşmasını yapmak ve sağlık alanındaki çalışmalarını Bakanlık adına anlatmak üzere kürsüye çıkan Sağlık Bakanı Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, sağlık dönüşüm programları ile 16 yıl içinde çok büyük yol katedildiğini ifade etti.

Sağlık Bakanlığı'nın sağlık alanında kullanmış olduğu bütçeden şimdiki ve gelecekte yapılacak olan projelere kadar açıklayıcı bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, ''Bizler bundan 16 sene önce tedavi olmak için çareyi yurtdışına gitmekte buluyorduk, çok şükür ki bugün yurtdışından ülkemize tedavi için geliyorlar. Bu düzenlenen panel için önce programı hazırlayan arkadaşlarımıza daha sonra bu programın gerçekleşmnesi için desteğini esirgemeyen Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'a çok teşekkür ediyorum. Dilerim bu çalışmalar diğer belediyelere de örnek olur'' dedi.

5 ŞANSLI KİŞİYE STAJ İMKANI, TÜM KATILIMCILARA SERTİFİKA

Protokolün yanı sıra, Beykent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu- Sağlık Bölümü Başkanı, Türkiye Hastanesi Direktörü Hasan Odabaşı, Sakarya Konak Hastanesi Destek Hizmetleri Müdürü Okan Mithat Gemici, OHSAD Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Yıldırım, Tekirdağ Optimed Hastanesi Direktörü Ayhan Arslan, Memorial Sağlık Grubu İç Denetim Direktörü Müzemmil Hevadpal, Bezmialem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi-Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Erdal Tekarslan, Eyüpsultan Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü İbrahim Vanlıoğlu'nun katılımları ile gerçekleştirilen panelin sonunda heyecanla beklenen çekiliş gerçekleştirildi.

Çekilişte ismi çıkan beş katılımcı bölümleri ve mesleklerine göre Eyüp Devlet Hastanesi ve Eyüpsultan Belediyesi'nde staj yapma imkanı yakaladı.

Öte yandan tüm katılımcılara da eğitim sertifikası takdim edildi.

GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS