Üsküdar’da engelliler için girişimcilik projesi

13.12.2017 18:28:05 tarihinde eklendi, 1040 kez okundu
Üsküdar Belediyesi, Bedensel Engelliler Derneği (BEDENDER) ile birlikte yürüttüğü ‘Girişimcilik Engel Tanımaz’ projesinin açılışını gerçekleştirdi.

Proje kapsamında birçok engelli genç çeşitli alanlarda eğitim alacak.

Üsküdar Belediyesi ve BEDENDER’in ortaklaşa yürüttüğü, engelli gençlere yetenekleri doğrultusunda verilecek eğitimlerle kendilerini geliştirmeleri ve yaptıkları işler sonucu gelir elde etme amacı taşıyan ‘Girişimcilik Engel Tanımaz’ projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi. Altunizade Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılış toplantısına birçok engelli vatandaş ve ailesi birlikte katıldı. Engelli vatandaşlar, istedikleri ve yetenekli olduğu alanlar için toplantı girişi öncesi kayıt yaptırdı. Ahşap boyama, kokulu sabun yapımı gibi birçok alanda eğitim alacak olan engelliler, aldıkları eğitimi gelir elde edebilecekleri bir işe dönüştürecekler. Konuşmaların ardından üyelerinden bazılarını engelli bireylerin oluşturduğu Yaşama Sevinci Türk Halk Müziği Topluluğu mini bir konser verdi. Programa Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları Zekeriya Şanlıer ve Mete Yapıcı katıldı.

“Sloganımız ‘Girişimcilik engel tanımaz"

Proje açılış toplantısında konuşan Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer, “Bugün güzel bir projenin açılış toplantısında bir araya geldik. Sloganımız ‘Girişimcilik engel tanımaz’, biz de hayatı paylaşmak için engel yok diyoruz. Buradan yola çıkarak yılın 365 günü farklı proje ve uygulamalarla engelli kardeşlerimizin ve ailelerimizin yanındayız. Bu konuda sivil toplum kuruluşları ile olan işbirliğine de önem veriyoruz. Toplumumuzun yüzde 12’si engelli bireylerden oluşurken geriye kalan yüzde 88’lik kısım da engelli olmaya aday. Bizler de bu anlamda birer engelli adayıyız” dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS