Bağcılar Belediyesi’nin “e-Devlet Kapısı Hizmetleri” ödüle layık görüldü”

14.12.2017 19:22:04 tarihinde eklendi, 1049 kez okundu
Antalya´da düzenlenen ve kamu kurumlarının başarılı projelerinin ödüllendirildiği "IDC Kamu Teknolojileri Ödülleri 2017" programında "En iyi BT Yönetişimi" kategorisinde Bağcılar Belediyesi "e-Devlet Kapısı Hizmetleri" projesiyle ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin önde gelen kamu kurumlarının hayata geçirdiği başarılı projelerin ödüllendirildiği “IDC Kamu Teknolojileri Ödülleri 2017” töreni Antalya’da düzenlendi. International Data Corporation tarafından gerçekleştirilen programa Bağcılar Belediyesi’ni temsilen Bilgi İşlem Müdürü Cüneyt Yılmaz katıldı. “En iyi maliyet verimliliği”, “En iyi etkinleştirme”, “En iyi BT yönetişimi”, “En iyi değişim yönetimi” ve “En iyi inovasyon” kategorilerinde sunulan projeler kamu kurumlarında yer alan CIO, üst düzey yöneticiler ve akademisyenlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

“İlçe sakinlerine hizmet için tüm gücümüzle çalışıyoruz”

e-Devlet kapısı hizmetleriyle takdir gören Bağcılar Belediyesi “En iyi BT yönetişimi” kategorisinde 3. olarak ödüle layık görüldü. Ödülü kurum adına alan Cüneyt Yılmaz, “İlçe sakinlerimizin dijital hizmetlerden en iyi şekilde yararlanması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu ödülün alınmasında katkısı olan başta Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
IDC Kamu CIO etkinliğinde moderatörlüğünü Cüneyt Yılmaz’ın yaptığı ‘’Yerel Yönetim Hizmetlerinin Dijitalleştirilmesi Sürecinde Karşılaşılan Sorunlara Getirilen Çözüm Önerileri’’ panelinde, yerel yönetimlerin dijital dönüşüm süreci masaya yatırıldı.
“Belediye hizmetlerinin tamamına elektronik ortamdan ulaşılabiliyor”

Dijital belediyecilikte ilklere imza atan Bağcılar Belediyesi, başta e-Devlet kapısı hizmetleri olmak üzere, e-imza, mobil-imza, e-yazışma, e-arşiv ve KEP gibi önemli uygulamalarını sisteme entegre ediyor ve hizmet üretme süreçlerinde kullanarak hizmet kalitesinin artırılmasında ve vatandaşların konforlu şekilde hizmetlere ulaşması sağlanıyor.
Ayrıca vatandaşların emlak beyannamelerini oturduğu yerden elektronik ortamda alması için e-beyanname uygulaması başlatıldı. e-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde emlak sahibi tapu üzerindeki bilgiler girilerek dakikalar içinde beyannamesi alınmış olacak.
e-Devlet kapısı üzerinden dijital olgunluk seviyesi yüksek bütünleşik hizmetler sunan Bağcılar Belediyesi, başta Emlak Vergisi Bildirimi olmak üzere, Borç ödeme, Tahakkuk Bilgileri Sorgulama, Emlak Vergisi Bildirim Sureti Sorgulama, e-Makbuz Sorgulama, Arsa Rayiç Değeri Sorgulama, İmar Durumu Sorgulama ve Evrak Takibi Sorgulama hizmetleri ile e-Devlet Kapısı üzerinden 28 yeni hizmet ile en çok hizmet sunan belediye konumunda.

GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS