Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması başladı

15.12.2017 16:42:46 tarihinde eklendi, 1258 kez okundu
18. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı

'Dubai Kültür Köyü' konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması'nda katılımcılardan 'bölgesel şartları hesaba katarak sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım' fikrini Dubai için geliştirmeleri bekleniyor. Projelerin son teslim tarihi, 26 Şubat 2018.

İzocam, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir ülke, şehir ve konseptle hayata geçirdiği Öğrenci Yarışması'nın bu yıl 18.'sini düzenliyor. Bu yılki yarışmaya 'Sıcak İklimde Sürdürülebilir Tasarım' başlığıyla konu olacak şehir ise Dubai... Üniversite öğrencilerinin katılım gösterdiği yarışmada tüm süreçler, www.izocamogrenciyarismasi.com sitesi üzerinden yürütülecek.

'Fikirden Projeye' formatıyla gerçekleşecek olan yarışma, tüm fakülte ve bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacak. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk adımında öğrencilerden "Dubai Kültür Köyü" başlığı altında, bölgesel şartları hesaba katarak, sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım fikri geliştirmeleri ve bu fikirleri somutlaştırarak avan projeye dönüştürerek multi konfor bina tasarlamaları beklenecek.

Öğrenciler yarışma için 26 Şubat 2018 tarihine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com adresi üzerinden başvuru yapabilecekler. Gelen projeler arasından başarılı bulunanlar ikinci aşamaya geçebilecek ve jüriden projelerini geliştirmeye katkı sağlayacak yorum alacaklar. 19 Nisan 2018'de düzenlenecek açık jüri buluşmasında ise başarılı projeler dereceye girmek için yarışacaklar.

Jüri

Abdurrahman Kılıç, Prof. Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi

Ali Erkan Şahmalı, Yüksek Mimar, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü

Durmuş Dilekçi, Yüksek Mimar, Dilekçi Mimarlık Kurucusu

Gülten Manioğlu, Doç. Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi

Hakan Demirel, ?Yüksek Mimar, Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı

Kemal Gani Bayraktar, Dr., İzocam Teknik Pazarlama Müdürü

Mehmet Çalışkan, Prof. Dr., ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi

Ödüller

İkinci aşamaya geçmeye hak kazanan projeler tekrar jüri değerlendirmesine tabi tutularak en iyi projeler belirlenecek. Finalist projelerden birincisi 8.000 TL, ikincisi 6.000 TL, üçüncüsü ise 4.000 TL para ödülüne sahip olacak. Bunun yanı sıra ikinci aşamaya geçerek jüriye sunum yapanlara finalist sertifikası ile küçük bir ödül verilecek.

Dereceye giren öğrenciler, 12 - 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Bilgi için: D'oret İletişim Danışmanlığı 0212 318 90 34

GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS