İNOVATİF FİKİRLER BIG SHOT’TA BULUŞUYOR

21.12.2017 13:18:06 tarihinde eklendi, 1075 kez okundu
İstanbul Aydın Üniversitesi Incubation İstanbul, inovatif fikri olan girişimcileri 21 Aralık´ta düzenlenecek ´Uluslararası Girişimcilik Odaklı Teknolojik Gelişmeler ve İnovatif Fikirler Proje Pazarı - BIG SHOT´ta buluşturuyor.

Poster sunum için son başvuru tarihi 18 Aralık'ta projepazari.aydin.edu.tr adresinden gerçekleştirilecek.

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Teknoloji Transfer veProje Yönetim Ofisi (TTPYO) ile Incubation İstanbul tarafından ilk kez organizeedilen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen "Uluslararası Girişimcilik OdaklıTeknolojik Gelişmeler ve İnovatif Fikirler Proje Pazarı - BIG SHOT" yurtiçindenve yurtdışından iş fikri olan girişimcileri bir araya getiriyor. İstanbul Aydın Üniversitesi'nin evsahipliğinde yapılacak ve 21 Aralık'ta Florya Halit Aydın Yerleşkesi'ndegerçekleştirilecek etkinlikte; YÖK Eski Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. DurmuşGünay, 'Yeniliğe Doğru' başlıklı Türkiye'nin inovasyon ve girişimcilik kültürüüzerine bir konferans verecek.

Konferansın ardından İAÜ TechnoCenter'da ulusal veuluslararası yarışmacıların poster ve proje sergisi gerçekleştirilecek. Beşyerli, beş yabancı jürinin yapacağı değerlendirmeyle birlikte en iyi 10 girişimfikri seçimi yapılacak. Seçilen posterlerin arkasındaki girişimciler beşdakikalık sunumlarla projelerini anlatacak. Sunumlardan sonra akşamgerçekleştirilecek ödül töreninde jüri tarafından değerlendirilen ve dereceyegiren fikirler açıklanacak. Girişimcilerin iş fikirlerini jüriye sunacağıyarışmada birinciye 2 bin 500 euro, ikinciye bin euro, üçüncüye de 500 euroödül verilecek ve projeler uluslararası buluş fuarlarında sergilenme hakkınasahip olacak. Özel ödülün de verileceği yarışmada, ilk 5'e girenlere İAÜKuluçka Merkezi'nde bir yıllık mentörlük desteği sunulacak.

BIG SHOTUluslararası Girişimcilik Yarışması nedir?

Haziran ayında Hackathon-İstanbul İş Geliştirme Çalıştayıile ulusal çapta bir girişimcilik fikri etkinliği düzenleyen Incubationİstanbul'un uluslararası düzeyde gerçekleştireceği 'BIG SHOT UluslararasıGirişimcilik Yarışması', girişim fikirlerinin farkedilmesine katkı sunarak,uluslararası camiada geleceğin teknolojileri olarak ortaya koyarak kamu desteğialınması ve yatırımcıyla buluşturulması amaçlıyor.

Yarışmaya eğitim ve yaş sınırı olmaksızın, girişim fikriolan herkes katılım gösterebiliyor. Son başvuru tarihi 18 Aralık olan etkinliğeprojepazari.aydin.edu.tr adresinden başvuru yapılabiliyor. İnovatif fikri olangirişimciler, web sitesinde belirlenen formatlardaki poster ve proje sunumu ileyarışmaya 19 Aralık tarihine kadar İngilizce ve Türkçe olarakkatılabilecek.

GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS