Avrupa Wushu Federasyonu´nun Türkiye´ye Türban Ayıbı

02.05.2015 14:06:28 tarihinde eklendi, 1051 kez okundu
başörtülü sporcular katılamaz´ şartını protesto etti. Avrupa şampiyonalarına katılmama kararı aldı.

Avrupa Wushu Federasyonu'nun türban ayıbı dün de devam etti. Türkiye, Avrupa Wushu Federasyonu'nun 'Tao branşına başörtülü sporcular katılamaz' şartını protesto etti.Avrupa şampiyonalarına katılmama kararı aldı

BUNDAN SONRA TURNUVALARDA YER ALMAYACAĞIZ"

Takvim'de yer alan habere göre; Avrupa Federasyonu'nun hiçbir faaliyetine katılmayacaklarını belirten Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı ve Dünya Wushu Federasyonu yöneticisi Abdurrahman Akyüz, geçen yıl sadece kadın sporcuları şampiyonaya götürmediklerini ancak bu yıl hiçbir turnuvada yer almayacaklarını bildirdi.

"İNSANLIK AYIBIDIR"

Başörtüsü yasağını insanlık ayıbı olarak nitelendiren Akyüz, "Bu eskimiş, körlenmişAvrupa Federasyonu'nu artık tanımıyoruz. Bunu Dünya Federasyonu'na da deklare ettik. Başörtüsü yoksa biz de yokuz" dedi.

TÜRK VE İSLAM ALEMİNE YAPILAN BİR AYIPTIR"

Dünya Şampiyonu Elif ve Zeynep Akyüz kardeşler de karara büyük tepki gösterdi. Elif Akyüz, zamanında madalyamızı da aldılar diyerek "Zeynep'in 2013 yılında AvrupaŞampiyonası'ndaki altını verilmedi. Türkiye'ye altın madalya vermemek için bu yasağı getirdiler. Bu karar Türk ve İslam alemine yapılmış bir ayıptır" ifadelerini kullandı.

Zeynep ise onlar bize karşı çıktıysa biz de onlara karşı çıkıyoruz diyerek "Bize saygı duymadıkları için biz de onlara saygı duymuyoruz." diye konuştu.

.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS