Seyyar Pazarcıların Tezgah Yeri İsyanı

02.05.2015 14:23:21 tarihinde eklendi, 1209 kez okundu
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, tezgah alanlarının küçüldüğü ileri süren seyyar pazarcılar, belediyenin uygulamasına isyan etti
TAVŞANLI'DA SEYYAR ESNAFLARIN YER İSYANI

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, tezgah alanlarının küçüldüğü ileri süren seyyar pazarcılar, belediyenin uygulamasına isyan etti.
Daha önce Tavşanlı merkezinde pazarcılık yapan esnaflar, Tavşanlı Belediye’sinin şehir içinde 1,5 yıldır yapmış olduğu yağmur ishale hattı, yol, kaldırım çalışmaları ve çevre düzenlemesi nedeniyle şehir merkezinden aldığı pazarcı esnafını şehrin yukarısında bulunan Cuma pazarına taşımıştı.
Şehir merkezindeki alt yapı ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu hafta Cuma pazarından tekrar şehir merkezine Cumartesi pazarına geri dönüşleri sağlanan seyyar pazarcı esnafları iddialara göre, daha önceki yerlerinin metre kareleri küçültülmüş olması esnafı çileden çıkartırken, tezgah sahipleri esnaf belediyeye yürüdü.
Sorunlarının çözülmesi için belediye binasına yürüyen esnaflar, Başkan Mustafa Güler ile görüşmek istedi. Seyyar esnafların belediye giriş kapısında güvenlik güçleri tarafından içeri girmesi önlenirken, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, Tavşanlı Tuhafiyeciler Oda Başkanı Halil Sezer tarafından sakinleştirilmeye çalışılarak sorunlarının çözüleceğini Mustafa Güler ile tekrar görüşüleceğini belirttiler.
Kalabalık esnaf tekrar çarşı merkezindeki yeni iş yerlerinde tezgahlarını açmadılar.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS