Okullara bisiklet dağıtımı yapıldı

21.05.2015 16:51:30 tarihinde eklendi, 1186 kez okundu
Milli Eğitim Bakanı Avcı, okullara bisiklet dağıtımı törenine katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı" kapsamında, bisiklet dağıtım törenine katıldı.

Avcı, Vilayet Meydanı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçen başta Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı personeline teşekkür etti.

Bisikletlerin öğrencilere değil, okullara dağıtıldığını ifade eden Avcı, şöyle konuştu:

"Okullarda çocuklarımız bunları sırayla ortaklaşa kullanacaklar. İnşallah sayıları zaman içerisinde daha da arttıracağız. Bütün okullarda çocuklarımızın bu imkandan yararlanmaları için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Çocuklarımıza hayırlı olsun. Hemen, alır almaz akrobasiye kalkışmayacağız. Önce düzgün bir şekilde bineceğiz. Sonra, bakalım bunlarla neler yapabileceğimizi sonra bakacağız. Hayırlı, uğurlu olsun."

Avcı'nın konuşmasının ardından Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 5, 6 ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan ve "bisiklet modülü" dersini uygulayan okullara 197 bisiklet, yerleşke içerisinde kullanmak üzere Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yetkililerine de 200 bisiklet teslim edildi.

Bisiklet dağıtımı sırasında öğrencilerle sohbet eden Bakan Avcı, bisiklet kullanımı konusunda bilgi verdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS