Milli uçak yüksek teknolojiyle donatılacak

10.06.2015 01:27:32 tarihinde eklendi, 1025 kez okundu
Milli bölgesel uçak için kurulacak tesis,

SNC Üst Yöneticisi Özmen: - "Milli bölgesel uçak için kurulacak tesis, yüksek teknolojiyle donatılacak ve Türkiye'deki uzay ve havacılık endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayacak

Sierra Nevada Corporation (SNC) Üst Yöneticisi Fatih Özmen, milli bölgesel uçak için kurulacak tesisin, yüksek teknolojiyle donatılacağını ve Türkiye'deki uzay ve havacılık endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Özmen, şirketin internet sitesinde yaptığı açıklamada, proje ortağı oldukları milli bölgesel uçağın, ana fikrinin D328 uçaklarının modernizasyonu olduğu ifade etti.

Türkiye'nin bölgesel uçak konusunda şirketle çalışmayı tercih ederek daha düşük risk aldığı ve uygun maliyetli bir strateji seçtiği değerlendirmesinde bulunan Özmen, Türk şirketlerinin ortaklığında projenin hızlı ve başarılı şekilde gerçekleşeceğini vurguladı.

Özmen, Türkiye'de SNC tarafından önemli bir yatırımla yeni üretim tesisi kurulacağını, uçağın da bu tesiste üretilip sertifikalandırılacağını belirtti. Özmen, şunları kaydetti:

"Milli bölgesel uçak için kurulacak tesis, yüksek teknolojiyle donatılacak ve Türkiye'deki uzay ve havacılık endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayacak. Yaygın piyasa araştırmaları gösteriyor ki bu uçaklara sadece ülke içinde değil, aynı zamanda bölgede ve uluslararası alanda da rağbet var. SNC olarak bu uçakların ABD'de satılmasını öngörüyoruz."

OckIOvyn65n [misafir]
26.08.2016 23:30:20 tarihinde ekledi
smakc-dab what ı was looking for-ty!

0
0
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS