STK’LAR SEÇİM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ

10.06.2015 02:35:43 tarihinde eklendi, 1260 kez okundu
Balıkesir’de sivil toplum kuruluşları

sivil toplum kuruluşları (STK) 7 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi.
Balıkesir’deki STK Başkanları 7 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi. Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, erken seçim olacağına inanmadığını söyledi. Sözat, “Seçimler sonuçlandı, sonuçların ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu ülke bizim gidecek başka yerimizde yok. Türkiye’yi iyi bir yere götürmek her Türk vatandaşının görevi. Bu seçimin püf noktası şu, milletimiz Ak Parti iktidarına uyarı verdi. Eğer HDP barajı geçerse AK Parti 1. Parti olamıyordu. HDP barajı geçemediği zaman 50-60 milletvekili AK Parti’ye gideceği için tek başına iktidar olma durumu var. Bunu önlemek adına HDP’nin gerçek olan oyu ikiye katlandı. Vatandaşlar HDP’ye barajı geçirerek AK Parti’nin 1. Parti olmasına rağmen tek başına iktidar olmasını engelledi. Meclis aritmetiği ortada, koalisyon çıkacaktır ben erken seçim olacağına inanmıyorum. Gerçekçi olmak lazım, oraya büyük emeklerle çalışarak seçilmiş milletvekilleri 2 yıl dolmadan o handikabı yaşamak istemezler. Bu 2 yıllık süreçte koalisyon olabilir yada azınlık hükümeti kurulur buda halkın beklentisi haline gelmiştir”dedi.
Kamu Sen Balıkesir İl Temsilcisi Yılmaz Kuran “Bu tablodan koalisyon çıkar. Erken seçime de gidilebilinir. Koalisyon HDP ve AK Parti arasında olacağını tahmin ediyorum. AK Parti her şeyin kendi yönetmek istemesine vatandaş dur dedi” şeklinde konuştu.
Umum Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Pala ise “Yapılan seçimlerin esnaf ve sanatkarımıza vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Daha öncede bu ülke koalisyonlarla yönetildi, baya bir zorluklar çektik. Koalisyonlarda yokluk günleri vardı. Ama demokrasiye sandıktan çıkan sonuca sonsuz saygımız var”dedi.
Balıkesir Hacı Bektaş-i Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Başkanı Akay Şahin “7 Haziran’da bir seçim yapıldı. İnsanlar şu olacak bu olacak gibi endişeler taşıdılar ama hiç birisi olmadı. Gayet demokratik bir seçim oldu. Dernek olarak bizden randevu isteyen her siyasi parti geldi. Herkesi aynı samimiyet ve mesafe ile karşıladık. Seçimlerde değişik bir tablo çıktı ve iktidar oy kaybı yaşadı. HDP’de barajı aştı. Farklı bir sonuç ortaya çıktı. Bizim düşüncemiz hayırlısı neyse o olsun, bizim demokrasiye saygımız sonsuz. Herkes inancını kültürünü istediği gibi yaşasın” şeklinde konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS