UMRE HEDİYELİ MEVLİD KUTLAMASI

31.01.2016 13:43:58 tarihinde eklendi, 1122 kez okundu
Esenler Belediyesi ile Vatan İlmi Araştırma Derneği´nin ortaklaşa düzenlediği ‘’Yâ Muhammed Sen Her Şeyinle Yücesin’´ adlı Mevlid-i Şerîf programı yoğun ilgi gördü. Gecenin sonunda çekilen kura ile Umre´ye gönderilecek iki kişi belirlendi.

                                                                                       UMRE HEDİYELİ MEVLİD KUTLAMASI

Esenler Belediyesi ile Vatan İlmi Araştırma Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği ‘’Yâ Muhammed Sen Her Şeyinle Yücesin’' adlı Mevlid-i Şerîf programı yoğun ilgi gördü. Gecenin sonunda çekilen kura ile Umre'ye gönderilecek iki kişi belirlendi.  

Esenler Belediyesi ile Vatan İlmi Araştırma Derneği, Mevlid Kandili dolayısıyla bir program düzenledi. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programa Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Vatan İlmi Araştırma Derneği Esenler Şube Başkanı Coşkun Şahin, İlahiyatçı Yazar Hıdır Kartal, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem inat ve yüzlerce Esenlerli katıldı. Kerem Can Yazır'ın sunuculuğunu yaptığı program, Güzide Özdilek İmam Hatip Lisesi Maşuk Çetinin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

BAŞARININ SIRRI EFENDİMİZ

Programın açılış konuşmasını yapan Vatan İlmi Araştırmalar Derneği Başkanı İlahiyatcı-Eğitimci Coşkun Şahin, Hz. Muhammed'in (sav) bir rahmet vesilesi olarak gönderildiğini belirterek, "O'na tabi olanlar kurtuluşa erecekler. Gençlerin ve toplumun felaha ve aydınlığa, kurtuluşa erebilmesinin ancak Peygamber Efendimizin o mübarek yolunun öğrenilip öğretilmesiyle olacak. Şanlı ecdadımız geçmişte Efendimize tabi olarak tarihe damga vurdular. Bugün  gençliğimizin de Peygamber Efendimizin yoluna sıkı sıkıya bağlanmaları durumunda Müslüman Müslüman'ın kardeşidir şiarı altında çalışarak aynı başarıyı yakalayabilirler" dedi.

MANEVİYATI GÜÇLÜ NESİLLER

Coşkun'un ardından kürsüye gelen Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın,  yaptığı konuşmada doğumların en yücesi olan Peygamber efendimizin dünyaya teşriflerini kutladıklarını hatırlatarak, "Hayattaki en büyük rehberimiz ve önderimizin Peygamber Efendimizdir. Bizim en büyük hedefimiz, maneviyatı güçlü nesiller yetiştirmektir. Böyle nesiller yetiştiği sürece bizim yaptığımız fiziki çalışmalar daha da anlam kazanacaktır. Esenler Belediyesi olarak 2016 yılını gençlik yılı ilan ettik ve gençlerimiz için önemli adımlar attık" dedi. 

YANLIŞ ANLATANLAR TEMİZLENMELİ

İlahiyatçı - Yazar Hıdır Kartal ise yaptığı konuşmada Mevlid kutlamalarının yanlış olduğu iddialarını reddederek aksine hayırlı bir amel olduğunu belirtti.  Selçuklu hükümdarı Muzaffereddin Gökbörü zamanından  günümüze kadar yeryüzündeki bütün Müslümanların Mevlid Kandil'ini  kutladıklarını belirten Kartal, yetkililere seslenerek Müslümanlığı yanlış anlatan kişi ve grupların ayrıştırılması ve Müslümanların arasından temizlenmesi gerektiğini söyledi. Kartal, daha sonra Müslümanların birlik beraberliği için dua ederek programı hazırlayanlara ve katkı sağlayanlara teşekkür etti.

ÇEKİLİŞLE UMRE HEDİYESİ

Konuşmaların ardından program, Abdullah Yaman ve Salih Yener, Türkçe ve Kürtçe Mevlid okudular. Daha sonra Vatan Mevlidhan ve Kaside Grubu, Peygamber Efendimiz’i anlatan, öven kasideler ve salavatlar okudu. Programın sonunda heyecanla beklenen Umre çekilişi yapıldı. AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran'ın gerçekleştirdiği çekilişte Rabia Vardar ve Ramazan Ünal Umre'ye gitme hakkı kazandı.

pha-Haber Merkezi ; istanbul Kenan Koç

5G1K7X7a1Urc [misafir]
26.08.2016 23:56:49 tarihinde ekledi
you have shed a ray of sushnine into the forum. thanks!

0
0
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS