İLETİŞİMİNİZ KOPMASIN

04.02.2016 16:33:25 tarihinde eklendi, 1491 kez okundu
"İletişim Becerileri ve Motivasyon" konusunda Esenler´de seminer veren Psikolog Yücel Sirkeci, iletişim kurarken önyargı, etiketleme, genelleme, zihin okuma, felaketleştirme gibi davranışlardan kaçınmak gerektiğini söyledi.

                                                                                         İLETİŞİMİNİZ KOPMASIN

"İletişim Becerileri ve Motivasyon" konusunda Esenler'de seminer veren Psikolog Yücel Sirkeci, iletişim kurarken önyargı, etiketleme, genelleme, zihin okuma, felaketleştirme gibi davranışlardan kaçınmak gerektiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde görevli Psikolog Yücel Sirkeci, Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nce düzenlenen "Huzurlu Aile Sohbetleri" programı kapsamında Esenlerlilere seminer verdi. "İletişim Becerileri ve Motivasyon" konulu seminer, Birlik Mahallesi Esenler Gençlik ve Hikmet Evi'nde (ESGEV) gerçekleşti.

SAĞLIKLI BİR İLETİŞİM İÇİN...

Doğru iletişim için yapılması gerekenleri anlatan Psikolog Yücel Sirkeci, "Sen dili suçlayıcı ve yargılayıcı bir dildir. Bunun yerine 'ben' dilini kullanmalıyız. Yani kendimizden örnekler vererek veya karşımızdaki kişi ile empati kurarak konuşmalıyız. Bir olayda karşı tarafı tam olarak anlamadan yargıya varmak doğru değil. İlişkilerimizde insanlara duvar örmek doğru değil. İnsanlarla konuşmak ve anlamaya çalışmak her zaman daha başarılı ikili ilişkiler oluşmasını sağlar" dedi.

İLETİŞİMİNİZ KESİLMESİN

İletişimde soruna yol açan davranışlardan da bahseden Sirkeci, "Önyargılar iletişimi çok koparabiliyor. İlk izlenim, iletişimde çok önemli bir faktör ancak bunu önyargıya dönüştürmemeliyiz. Bunun yanı sıra iletişim kurarken etiketleme, genelleme, zihin okuma, felaketleştirme gibi davranışlardan da kaçınmalıyız" diye konuştu.
Sirkeci, programın sonunda dinleyenlerin sorularını da cevapladı.

pha-Haber Merkezi ; istanbul Kenan Koç

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!



Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  




Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS