İZCİLER HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

04.02.2016 16:41:29 tarihinde eklendi, 1297 kez okundu
Esenler´deki bilgi ve hikmet evi öğrencileri, Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisi´nde yapılan izci kampında bir yandan izciliğin temel eğitimini alırken diğer yandan çeşitli etkinliklere eğlenceli vakit geçirdiler.

                                                                                   İZCİLER HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

Esenler'deki bilgi ve hikmet evi öğrencileri, Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisi'nde yapılan izci kampında bir yandan izciliğin temel eğitimini alırken diğer yandan çeşitli etkinliklere eğlenceli vakit geçirdiler. 

Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri ve Esenler'deki bilgi ve hikmet evi öğrencileri, izci kampında hem temel izcilik eğitiminden geçtiler hem de gönüllerince eğlendiler.

Ümraniye'de şehrin stresinden ve gürültüsünden uzak, doğa içinde bir tesiste gerçekleşen kampa, yaşları 10 ile 17 arasında değişen 310 izci ve lider katıldı. 25-31 Ocak tarihleri arasında Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesisi'nde yapılan izci kampında izciler doyasıya eğlendiler.

EĞLENEREK ÖĞRENDİLER

Bir haftalık kamp boyunca izciler, tertip düzen kontrolünün ardından; "Temel İzcilik Bilgileri", "Kol Komutları", "Fonetik Alfabe", "Amatör Telsizcilik" gibi temel bilgiler alırken "Parmak Boyama", "Paintball", "Badminton", "Ok Atma", "Çevre Gezisi" gibi uygulamalı eğitimler ile de keyifli günler geçirdiler.

YENİ DOSTLUKLAR KURULUYOR

İzcilerin kamp ateşinde oynadıkları oyunlar, skeçler, bireysel gösteriler, ilahiler, kahramanlık türküleri ve şiirler kampa ayrı bir hava kattı. İzci kamplarında öğrencilerin yeni dostluklar kazandıklarını belirten İzcilik Kulübü Başkanı Feyzullah Sert, "İzcilik kamplarında tüm etkinlikler, çocukların ahlâki, ve kişisel gelişimi ile yeni arkadaşlar edinmesi için yapılır.  Öğrenciler burada okul stresinden uzak, eğlenerek öğreniyorlar" dedi.


pha-Haber Merkezi ; istanbul Kenan Koç


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS