Antik Çağ´dan günümüz İstanbul´una gizemli yolculuk

09.11.2016 10:22:26 tarihinde eklendi, 880 kez okundu
Antik Çağ´dan günümüze İstanbul konulu bu seminere İstanbul sevdalıları bayılacak. Birçok yazar ve araştırmacının da katılacağı seminer dört hafta boyunca devam edecek. Antik Çağ´dan günümüze kadar İstanbul´un bilinmeyen tarihinin anlatılacağı seminer katılımcılarını bekliyor.

Dan Brown “Cehennem” isimli romanını yazarken belgeselinden faydalandığı, uluslarası ödüllü araştırmacı yönetmen Göksel Gülensoy ve çok satanlar listesinden inmeyen “Ayasofya'nın Gizli Tarihi” kitabının yazarı araştırmacı Erhan Altunay, dört hafta sürecek seminerde gizem meraklıları ve İstanbul sevdalıları ile buluşuyor.

İstanbul'un az bilinen fakat etkileri günümüzde de hissedilen gizli tarihinin anlatılacağı seminerlerin ilki 12 Kasım'da başlayacak. Seminer serisi dört hafta devam edecek. 10 Aralık'ta sır gibi saklanan bir mekâna yapılacak, katılımcıları zamanda bir yolculuğa çıkaracak eşsiz bir gezi ile sona erecek.

Antik Çağdan günümüz İstanbuluna gizemli yolculuk

Seminerin ana başlıkları “Haçlı İstilası ve Günümüze Gelen Gizli Planlar”, “Semboller ve Gizemler”, “Fatih Sultan Mehmed'in Gizli Yaşamı”, “Ayasofya ve Diğer Mekânların Gizemli Tarihi”, “Yeraltı Dehlizleri”, “İstanbul'un İşgal Yılları”, “İstanbul'un İlk Uygarlıkları ve Kalanlar”, “Grek ve Roma Dönemi İstanbul'un Bilinmeyenleri” ve “Günümüz İstanbul'u”.

Antik Çağdan günümüz İstanbuluna gizemli yolculuk

Katılımcılar “Fatih Sultan Mehmet kutsal emanet koleksiyonu yaptı mı?”, “Şövalyeler en gizli işaretlerini nerelerde bıraktılar? Bu işaretler nelerdir?”, “Ayasofya’dan sonraki en kutsal mekân hangisiydi?”, “Yerebatan Sarnıcı’ndaki Medusa başı neden ters duruyor?”, “İşgal yıllarında Ayasofya’da kimler ne yaptı?” sorularına cevap bulacak.

Antik Çağdan günümüz İstanbuluna gizemli yolculuk

12-19-26 Kasım ve 3-10 Aralık Cumartesi günleri sabah 10.30'da başlayıp akşam17.30'a kadar devam edecek seminerler, Aqua Yaşam Merkezi'nde gerçekleşecek.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS