ENGELLİ MERKEZLERİNDEN, HAMAL KADROSU AÇMASINI RİCA EDİYORUM

27.04.2017 tarihinde yayınlandı, 614 kez okundu

Engellilerin hayatlarında, düzenlemeler yapıyorlar ama fizik tedavi almaya giderken çaresiz kalıyorum.
Engellilerin ve yakınlarının, stres ve kaygı içinde kalmadıkları tek bir gün yok. Tüm siyasilere bizler için yaptıkları için teşekkür etmek isterdim. AMA…
2010 yılında ilk engelli hizmeti ile tanıştığımda, kurs için engelli raporu aldığım zamandı. Üniversite eğitimim yanında, İŞ-KUR'dan da ders aldığım halde, emekli olduğum için, giremedim, emeklilere iş vermiyorlar. Ne boş çabaymış keşke rapor almak için uğraşmasaydım demedim…
Tüm siyasilerin, engelli hizmetlerini masaya yatırmasını rica ediyorum. Neden mi? Ben ENGELSİZ EVE kavuşamayacağımı anladım. İBB’nin Engelli biriminin araç desteği için sonsuz teşekkür ederken, 3 Aralık akşamı, merdivenden düşüp kafamı kırdım, korkumdan 3 kat inip çıkamıyorum, elimde bir aklım kaldı, onu da kaybedersem, bitkisel hayatta biri, sadece ANNE sine yük olacağından… İBB, Engelli biriminden; ENGELSİZ ARAÇ yanında EENGELSİZ HAMAL göndermesini rica ediyorum. Ülkede ki tüm engelli binaların çözülmeyeceğinden, Tüm siyasi partilerden, ülke çapında acil bir ENGELSİZ HAMAL yasasını çıkarmasını rica ediyorum.
Her seçimde oy kullanmak için koşullarımı zorladım, Referandum sonucu, herkese hayırlı olsun, AMA, 16 Nisandan bu tarihe kadar, 2019 seçimleri için kendi geleceklerini, planlayan siyasiler, engellilere dair bir mesaj vermediler.

Sanırım 3 yıl önce, Sayın Uğur DÜNDAR’ın Bakırköy’deki Halk arenasına katıldım, engelli sorunu için bir program yapalım dedim. O da bana ENGELLİLİĞİN SIRASI DEĞİL demişti, O zaman ona kırılmış ve şaşırmıştım. Şimdi anlıyorum ki yılların gazeteciliği deneyimi ile; siyasilerin elit dernek ve STK yöneticilerin gündeminde olmayacaktık.
Engelliler haftası yaklaşırken, bu sefer de GÖSTERİ MAYMUN olup, basında poz vermeyeceğim galiba. Şimdi düşünüyorum, köprülerin birinde yola çıksam, trafik akışını durdursam, hayatı hızla akan insanların, anlık engelde, verdikleri tepki, bizim hayatımızdaki engeli bize neler hissettirdiğini anlarlar mı?
Bizi iyileştirecek, ilaçların ödenmesinden vaz geçtim. Ya bizi ya da beni sobada yakın, ya da bizi ve bizleri sırtında taşıyamayacak kadar tükenmiş annelerimizi özgürleştirin.

GÜLÜZAR RESULOĞLU


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS