14 MAYIS ECZACILAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

13.05.2017 tarihinde yayınlandı, 655 kez okundu

Hayatımızın merkezinde olan eczacılar, bizim ilk sığınağımızdır. Eczacı, bazen bir psikolog bazen bir doktor, bazen bir anne, bazen de baba olur.
Hele küçük yerlerde ve kasabalarda yaşıyorsak, en ufak derdimizi onlara anlatır, öfkemizi dindirir eve döneriz.

Eczacı küçük yerlerde, bazen doktordan önce gelir, ilk sağlık sorunlarımızı ona anlatır, nereye, hangi doktora gideceğimizi sorarız. Bebeğimizin ne zaman ateşi çıksa, önce ona koşarız.
İlaç aldığımızda bizden para istendiğinde öfke duyar, nedenini anlamak istemez, onun cebine girdiğinden neredeyse emin oluruz. İlacı babasının bağından parasız geldiğini düşünürüz.

Onlarında, personel gideri, elektrik, su, internet, kira, telefon, vergi, tabela vergisi,internet parası, aldığı ilaçların parasını ödediğini hiç düşünmeyiz.

ECZACILAR GÜNÜNÜ ŞİMDİDEN KUTLARKEN, onların diğer sorunlarını dile getirmek de istedim.

Nöbetlerde CAN GÜVENLİĞİ
Sahte kırmızı ve yeşil reçetenin önlenmesi
Devletin CEBİNE GİREN muayene ücretlerinin, eczacı aracılığı ile tahsil edilmemesi,
burada, ilacı alan hasta ile eczacı arasına haksız kazanç duygusunun oluşturulmaması için, eczacı aracılığı ile hastadan tahsil edilip, Sağlık Bakanlığı kasasına devredildiğini anlamak istemeyen hasta bir de eczacı tarafından soyulduğunu düşünmekte ve eczacıya öfke duymakta.

İlaçlardaki FİYAT FARKI kaldırılsın, ilaç farkı sistem aracılığı ile alınarak gene ECZACI ve HASTA ilişkisine zarar vermekte.

Muvazaalı (ECZACI OLMAYAN BİRİ ECZACI DİPLOMASI KİRALAYARAK ECZANE AÇMAKTA) takip edilsin, kapatılsın.


GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS